top of page
  • Roberts Veics

Jūlija vēlēšanu prognoze

Pēdējās nedēļas laikā gan SKDS, gan Factum publicēja jaunākās vēlēšanu aptaujas. Balstoties uz tām, sagatavoju “Simta” prognozi par to, kādi būtu Saeimas vēlēšanu rezultāti, ja tās notiktu jūlijā.

Balsu īpatsvara prognoze 2021. gada jūlijā

Pašlaik “Jaunā vienotība”, “Saskaņa” un “Nacionālā apvienība” aptaujās ir ļoti tuvu. Katrs no šiem sarakstiem šobrīd varētu iegūt vislielāko balsu skaitu. Joprojām tuvu ir “Zaļo un zemnieku savienība” un “Attīstībai/Par!”. Arī šīm divām apvienībām šobrīd nebūtu grūtību tikt ievēlētām.


“Jaunajai konservatīvajai partijai” un “Progresīvajiem” situācija kopš maija nav īpaši mainījusies – katrai no partijām joprojām ir aptuveni 90 procentu varbūtība iekļūt Saeimā. Arī “Likumam un kārtībai” (L&K) nav lielu izmaiņu – 39 procentu varbūtība iekļūt Saeimā.


Jūlija aptaujas ir bijušas mazliet labvēlīgākas “Latvijas Reģionu apvienībai”, kura ir pacēlusies līdz L&K līmenim. Savukārt “Latvijas Krievu savienībai” šobrīd būtu 8 procentu varbūtība tikt ievēlētai.

Vietu prognoze 2021. gada jūlijā

Lielāko frakciju, visdrīzāk, veidotu “Saskaņa”, “Jaunā vienotība” vai “Nacionālā apvienība”. Pašreizējai koalīcijai (AP, JKP, JV un NA) būtu aptuveni 75 procentu varbūtība iegūt 51 vietu jaunajā sasaukumā. Koalīcijas veidošanas scenārijus varat izmēģināt “Simta” koalīcijas simulatorā.

Comentarios


bottom of page